Nejběžnější variace mezi hráči online rulety

Základní strategie

2021-09-15

Pokud máte rádi Ruleta, svou oblíbenou variaci už máte. Pojďme se podívat, zda patří mezi nejrozšířenější varianty online rulety mezi ostatními hráči.

Nejběžnější variace mezi hráči online rulety

Ruleta je jednou z nejhranějších kasinových her. Pravděpodobně proto, že zahrnuje přímočaré pohyby, které se může naučit každý. Jediné, co musíte udělat, je předvídat, kam dopadne míč vržený na rotující kolo. V minulosti tuto hru hráli pouze bohatí. Dnes se ale může kdokoli přihlásit do online kasina a hrát ruletu. Vzhledem k vysokému počtu lidí, kteří hru hrají, bylo v původní verzi provedeno několik úprav. Díky tomu existuje mnoho variant rulety. Následující sekce obsahují informace o nejhranějších variantách rulety.

Evropská ruleta

Jedná se o nejrozšířenější verzi rulety. Od ostatních variant jej odlišíte pomocí jediné 0-kapsy na kolečku. Kromě toho má dům v evropské ruletě velmi nízkou hranu. Kolem okraje kola jsou uspořádány červené a černé značky pro identifikaci otvorů 1 až 36. Pouze jeden otvor je označen zeleně a je označen číslem 0.

Francouzská ruleta

Jedním z hlavních rozdílů ve francouzské ruletě je pravidlo La Partage, ve kterém hráči se sudými sázkami získají 50 % svého vkladu zpět, když míček dopadne v 0-kapse. Jinak je hra víceméně podobná evropské verzi.

Dalším pravidlem jedinečným pro francouzskou ruletu je pravidlo En Prison, které dává hráčům šanci získat zpět své sázky, když míček dopadne v 0-kapse. Zatočení, ve kterém míč přistane v nulové kapse, dostane všechny sázky na sudé peníze „do vězení“. Hráči poté uzavírají nové sázky na druhé zatočení. Pokud vyhrají, dostanou zpět svou výhru plus sázku ve vězení. Na druhou stranu prohraná sázka ve druhém kole způsobí, že prohrají všechny vsazené peníze.

Americká ruleta

Americká verze rulety má dvě 0-kapsy umístěné proti sobě. Výsledkem je, že kolo má 38 kapes, jak je uvedeno níže:

 • 18 červených kapes
 • 18 černých kapes
 • 2 zelené kapsy

Domácí hra v Americké ruletě je vyšší ve srovnání s evropskou a francouzskou verzí hry. Kromě toho neexistuje možnost získat zpět sázky, když míček dopadne na nulovou kapsu. Několik kasin umožňuje hráčům uzavírat sázky na koš, kde mohou hráči sázet na řadu čísel. Nejpoužívanější kombinace obsahuje dvě nuly a čísla v horním řádku.

Mini ruleta

Mini ruleta se hodně liší od ostatních verzí. Většina hráčů hraje tuto verzi pro zábavu, protože nevyžaduje mnoho přemýšlení nebo strategického plánování. Mini ruleta má následující označení:

 • 6 červených kapes
 • 6 černých kapes
 • 1 nulová kapsa Hráči získají 50% návratnost svých sázek, když míček přistane v nulové kapse. 7,69% výhoda domu je poměrně velká. Nicméně cashback při zatočení, kde míček dopadne na nulu, pomáhá snížit hranu na 3,85 %. Mezi možné kombinace sázek na této verzi patří:
 • Přímé sázky
 • Sudé nebo liché sázky
 • Split a Corner sázky
 • Street Bet
 • Černá sázka
 • Sázka na sloupec

Závěr

Ruleta je zábavná a vysoce obohacující pro hráče, kteří hře rozumí. Všechny různé verze hry popsané výše můžete najít v mnoha online kasinech. Nezapomeňte zkontrolovat, zda na konkrétní stránce, kde hrajete, existují nějaká interní pravidla.

7 zajímavých faktů o ruletě, o kterých jste nevěděli
2021-12-01