Jak hrát Roulette

Ruleta je jednou z nejoblíbenějších kasinových stolních her. Objevil se v sedmnáctém století, ale jeho původ je stále nejasný. Předpokládá se, že se vyvinul z legendy o Kolu štěstí ve středověku.

Podle této legendy roztáčí bohyně štěstí kolo štěstí přivázané k očím a náhodně tak vybírá osudy lidí. Postupem času však ruleta procházela různými proměnami, až se dostala do moderní verze.

Současná verze rulety je téměř totožná, s malými rozdíly v případě americké rulety, která má v některých případech navíc symbol, dvojitou nulu.

Přehled ruletyDistribuce tabulkyRůzné typy sázekKategorie sázekRuleta: Jednodušší a dostupnější než kdy jindy
Read more
Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Přehled rulety

Přehled rulety

Nové kolo rulety obsahuje 37 symbolů. Ty jsou znázorněny číslicí 0, které je přiřazena zelená barva, a čísly od 1 do 36. Tato čísla zase označují jednu ze dvou barev: červenou nebo černou.

Klasický ruletový stůl je rozdělen do 3 vodorovných řad a 12 svislých sloupců a každé políčko patří číslu od 1 do 36. Kromě toho je zde políčko, do kterého patří nula. Celá tato tabulka má zase přiřazeny různé boxy seskupené do kategorií, do kterých může hráč umístit částku, kterou chce vsadit.

Přehled rulety
Distribuce tabulky

Distribuce tabulky

Kromě hlavního stolu s čísly obsahuje ruletový stůl políčka odpovídající různým číslům nebo barvám. 36 čísel je tedy rozděleno do 3 kategorií: prvních 12 čísel, 12 prostředních čísel a posledních 12 čísel.

Navíc jsou k barvám červené a černé přiřazeny 2 rámečky. Kromě nich existuje kategorie lichých nebo sudých čísel, z nichž každé má v tabulkách své pole. Také 36 čísel je rozděleno na 2.

První polovina patří číslům od 1-18 a druhá polovina číslům od 19-36. Všechny tyto kategorie jsou vytvořeny tak, aby si hráč mohl vybrat sázku rychleji.

Distribuce tabulky
Různé typy sázek

Různé typy sázek

Ruleta nabízí širokou škálu sázek, takže si každý sázkař může vybrat typ sázky, který mu vyhovuje. Je zřejmé, že každý typ sázky poskytuje různé výhry.

Sázení na ruletě lze tedy rozdělit na rizikové sázky a odpovědné sázky, které jsou méně rizikové a mají vyšší šanci na výhru. Hráči tak mají možnost si vybrat, v závislosti na strategii hry, kterou chtějí použít, jaký druh sázek podat. A i když je ruleta hra o štěstí, je to strategie hráčů, která zaručuje úspěch.

Různé typy sázek
Kategorie sázek

Kategorie sázek

Ruleta dává hráčům volnou ruku při výběru typu sázek. Nejoblíbenější sázky jsou sázky nastavené na lichá nebo sudá čísla a také na červenou nebo černou.

Tyto typy sázek dávají hráčům téměř stejné šance na výhru. V této situaci hráč zdvojnásobí svou vsazenou částku. Je zde také možnost vsadit na jedno číslo nebo více čísel. Přesto je šance na výhru mnohem nižší.

Také je možné sázet na čísla od 1 do 18, od 19 do 36 nebo na kterékoli z čísel obsažených ve 3 sérii po 12 číslech.

Kategorie sázek
Ruleta: Jednodušší a dostupnější než kdy jindy

Ruleta: Jednodušší a dostupnější než kdy jindy

Ruleta je hra o štěstí přístupná všem sázkařům, kteří touží zkusit své štěstí. Pravidla jsou jednoduchá a šance jsou vysoké.

Ruleta: Jednodušší a dostupnější než kdy jindy
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák